Czech English русский Korea
Agmons Foto | O ateliéru
2193
page-template-default,page,page-id-2193,ajax_updown_fade,page_not_loaded
Zakladatelé

Ateliér založili v roce 2014 manželé Táborští. Lukáš Táborský (nar. 1977) působil v letech 1997-2009 nejprve jako redaktor, později jako fotoreportér v denících Večerník Praha, Večerka, MF Dnes a Právo. Je původcem konceptu Agmons Foto, ateliér povšechně řídí a spravuje a je hlavním fotografem.

Koncept ateliéru

Vytváření fotografických retro portrétů je celosvětově módní záležitostí a kouzlo atmosféry dobových snímků jako běžně nabízeného turistického artiklu objevila již i Česká republika. Agmons Foto je ateliér v Kutné Hoře, jednom z nejkrásnějších měst v Čechách a zároveň častém cíli turistů z celé země i z ciziny. Fotografie ve stylu období secese a první republiky nabízíme tedy především výletníkům, kteří mohou na den v Kutné Hoře vzpomínat u své podobizny před kutnohorským fotografickým pozadím přetvořené ve vkusný upomínkový předmět.

Agmons Foto však není pouhá atrakce, jedná se především o živý ateliér, který slouží místním obyvatelům nabídkou standardních ateliérových činností a fotografických prací včetně reportážní, designové a produktové fotografie. Pro náročné zákazníky potom nabízíme propojení těchto dvou nabídkových větví: vypracujeme retro portréty svatebčanů, pracovních kolektivů, rodin a dětí a akty v kvalitním dobovém stylu nejen za užití skutečně autentických, historicky i geograficky věrných kostýmů, ale na přání také za použití tradičních fotografických postupů a historických přístrojů.

Agmons Foto je v neposlední řadě také příjemným místem pro jedno z kutnohorských zastaveníček při Vaší cestě za památkami a historií těžby stříbra, jak ostatně sám název napovídá. Jméno Agmons je spojením chemické značky stříbra, prvku, který je stěžejní nejen pro Kutnou Horu, ale také pro fotografický proces, a latinského slova mons, které znamená hora a je také jedním z prvních známých názvů kutnohorského osídlení. Prostory ateliéru jsou příjemným secesním kabinetem. Budeme potěšeni, když se u nás pohodlně usadíte ke krátkému odpočinku a či si prolistujete některou z našich antikvárních fotografických knih.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

POZNÁMKA: Od října 2017 naleznete ateliér AgmonsFoto v Praze na adrese Sokolovská 50, Praha 8. Rezervace fototermínu bude nezbytná.

 

POZOR! Od října naleznete fotoateliér AgmonsFoto v Praze! Objednávky na podzimní termíny lze činit již nyní. Máte-li ovšem více po ruce kutnohorskou Barborskou ulici neváhejte ani minutu a zamluvte si svůj prázdninový termín!